Parafia
pw. Matki Bożej Różańcowej
w Bolesławcu

 

Pielgrzymka

do Watykanu i San Giovanni Rotondo z okazji

100 rocznicy otrzymania stygmatów i 50 rocznicy narodzin dla nieba św. Ojca Pio.

Wyjazd 08 - 10 - 2018 r. (poniedziałek ) powrót 16 - 10 - 2018 r. (wtorek) (9 dni) cena: 1.855 zł + 100 €

Rzym, Watykan, Pietrelcina, San Giovanni Rotondo, Monte San Angelo, Lanciano, Loreto, Padwa

Specjalny program dla polskich Grup Modlitwy św. Ojca Pio

tel. 505 913 364


PIELGRZYMKA DO OJCA PIO W ROKU JUBILEUSZU
100-LECIA STYGMATÓW ORAZ 50-LECIA PRZEJŚCIA DO ŻYCIA WIECZNEGO
Termin : 08.10. 2018 - 16.10.2018
Cena : 1855 PLN

1 DZIEŃ
Zbiórka uczestników. Bezpośredni przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch.

2 DZIEŃ
Przyjazd do RZYMU, zwiedzanie miasta: Bazylika św. Jana na Lateranie; Święte Schody; Koloseum; Forum Romanum; Kapitol; Plac Wenecki; Ołtarz Ojczyzny; Kwirynał- najwyższe z historycznych wzgórz rzymskich; Kościół św. Andrzeja na Kwirynale „perła baroku", w którym znajduje się kaplica z relikwiami św. Stanisława Kostki, wyniesionego na ołtarze w 1726 roku przez Benedykta XIII. Bazyliki Matki Boskiej Większej. Przejazd do hotelu obiadokolacja, nocleg.


3 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do WATYKANU na audiencję polskich grup modlitwy Ojca Pio u papieża Franciszka. Następnie zwiedzanie Placu św. Piotra otoczonego monumentalną kolumnadą autorstwa Berniniego i Bazyliki św. Piotra, z jej niezliczonymi dziełami sztuki, m.in. Ołtarzem Papieskim i Pietą Michała Anioła. Modlitwa przy grobie św. Piotra Apostoła, nawiedzenie relikwii Świętego Jana Pawła II. Przejście via Conciliazione w kierunku Zamku Św. Anioła. Zwiedzanie: Plac i Schody Hiszpańskie, obok których znajduje się dawna siedziba rodu Sobieskich oraz osobliwa Fontanna Barcaccia; Fontanna di Trevi. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


4 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do PIETRELCINY, rodzinnej miejscowości Ojca Pio, którą bardzo kochał. Mimo że ponad 50 lat przebywał w San Giovanni Rotondo, często powtarzał, że wspomina „każdy kamień" w Pietrelcinie, że swoją rodzinną miejscowość „całą nosi w swoim sercu". Zwiedzanie miejsc związanych z dzieciństwem św. Ojca Pio: kościół Matki Bożej Anielskiej, dom rodzinny św. Ojca Pio, kościół św. Anny. Przejazd na PÓŁWYSEP GARGANO do SAN GIOVANNI ROTONDO. Miasto jest celem pielgrzymek tych, którzy szukają ulgi w cierpienie u grobu cudotwórcy św. Ojca Pio. Przejazd do hotelu obiadokolacja, Różaniec, nocleg.


5 DZIEŃ
Śniadanie. Całodzienny pobyt w SAN GIOVANNI ROTONDO. Udział w uroczystościach zorganizowanych w 50 rocznicę śmierci św. Ojca Pio oraz 100 rocznicę otrzymania przez niego stygmatów: uroczysta Msza święta Jubileuszowa, film o bazylice i przesłanie o. Pio oraz konferencja, Droga Krzyżowa, Różaniec, nabożeństwo adoracji krzyża w kościele MB Łaskawej. Zwiedzanie SAN GIOVANNI ROTONDO jednego z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych we Włoszech: Kościół Antyczny, Bazylika Matki Bożej Łaskawej, Kościół pw. Świętego Ojca Pio, który zadziwia swoją nowoczesną i oryginalną formą, zwiedzanie kościoła dolnego – kaplicy ozdobionej mozaikami ojca Marka Rupnika – czas na modlitwę i zadumę przy grobie Świętego. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.


6 DZIEŃ
Śniadanie. Dalszy pobyt w SAN GIOVANNI ROTONDO: udział w dalszej części uroczystości: Msza święta, Różaniec, nabożeństwo Światła i procesja.. Przejazd do MONTE SANT' ANGELO, jednego z najstarszych i najbardziej znanych sanktuariów chrześcijańskich – miejsca kultu św. Michała Archanioła, którego źródłem były cztery objawienia, spacer po mieście. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do LANCIANO, znanego z Cudu Eucharystycznego, tajemniczego wydarzenia, które miało miejsce w Kościele św. Longina w VIII wieku, kiedy podczas Mszy Świętej, po dokonanej konsekracji, Hostia stała się Ciałem, a wino przemieniło się w żywą Krew, krzepnąc w pięć nierównych i różnych co do kształtu i wielkości grudek. Następnie przejazd do LORETO - nawiedzenie Bazyliki Loretańskiej we wnętrzu której, znajduje się Domek Św. Rodziny z Nazaretu, zwiedzanie Cmentarza Żołnierzy Polskich. Przejazd do hotelu na RIWIERZE ADRIATYCKIEJ , obiadokolacja, nocleg.


8 DZIEŃ
Śniadanie . Przejazd do PADWY, zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego, której budowa ruszyła wkrótce po jego śmierci (1231 rok). Ukończona na początku XIV wieku, łączy styl romański z gotyckim. Święty Antoni wywarł olbrzymi wpływ na dzieje Padwy nie tylko w czasach, w których żył. Jego obecność w tym mieście wyczuwa się do dziś. Chociaż nie pochodził z Padwy, ani nawet z Włoch (był Portugalczykiem), nikt tutaj nie myśli o nim inaczej, jak o padewskim świętym. Stąd wiele miejsc określa się mianem Il Santo („Świętego"). Wyjazd do kraju.


9 DZIEŃ Przyjazd do Polski .

Świadczenia zawarte w cenie: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, WC, barek); noclegi w hotelach klasy turystycznej; śniadania i obiadokolacje wg programu (napoje płatne indywidualnie);ubezpieczenie KL+NW, bagaż; opieka duszpasterska; opieka pilota; ; ubezpieczenie ryzyka kursowego; obowiązkowa opłata na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do wybranych zwiedzanych obiektów; obowiązkowych opłat za lokalnych przewodników; metro w Rzymie; opłat wjazdowych do miast; obowiązkowych opłat komunalnych Tassa di soggiorno, , klimatycznych ; ubezpieczenie od chorób przewlekłych oraz kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej; obowiązkowych opłat za słuchawki obowiązujące w zwiedzanych obiektach – system Tour Guide; inne obowiązkowe opłaty turystyczne objęte programem-100€.

Uwaga! Program jest ramowy. Biuro zastrzega sobie prawo zmian w programie. Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów.


BIURO PODRÓŻY SEMPRE
ul. Krzemieniecka 21/3, 45-401 Opole, tel./fax: + 48775517557; tel. kom.: + 48792424458; biuro@bpsempre.pl ; www.bpsempre.pl